2.2 C
New York kenti
Pazar, Haziran 6, 2021
Ana Sayfa Haber Futbol Yeni yönetim belirlendi, transfer pazartesi başlıyor

Yeni yönetim belirlendi, transfer pazartesi başlıyor

Ortaca Belediyespor Olağanüstü Kongresi yapıldı. Yeni yönetimin belirlendiği kongrede tüzük değişikliği de yapıldı. Kulüp Başkanı İsmail Milat, giden futbolcular ile ilgili konuştu ve transfere pazartesi günü başlayacaklarını belirtirken, Belediye Başkanı Alim Uzundemir ise, Ortacalı iş adamlarından takıma sahip çıkmalarını isteyerek,  “İş adamlarımız kulübe sahiplenmiyorlar. Yarın bu takım kötü bir duruma düşerse, bunun sorumlusu sadece buradaki yöneticilerin değil, bu kulübe destek olmayan Ortacalılarında vebali var” dedi.

Ortaca Belediyespor Olağanüstü Genel Kurulu yapıldı. Ortaca Belediyespor tesislerinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul’a, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir’de katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Genel Kurul’da ardından 6 aylık faaliyet raporu okundu, yönetim ve denetim kurulunun ibrası yapıldı. Ardından yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu seçimleri yapıldı.

Kongrede Tüzük değişikliği de yapıldı. Yapılan tüzük değişikliği ile daha önce her yıl yapılan Genel Kurul’un 2 yılda bir yapılması kararlaştırıldı. 9 kişi olan Yönetim Kurulu 10 kişiye çıkartılırken, Belediye’nin desteğinin yanı sıra bağışlarla ayakta duran Kulübün ticari faaliyetlerde de bulunmasını sağlayacak değişikliğe de gidildi.

Kongrede yeniden başkanlığa seçilen İsmail Milat, daha önceki yönetim kurulunda yer alan bazı isimlerin iş yoğunluğu nedeniyle Kulüple yeteri kadar ilgilenemediğini belirterek, “Kulüp olarak daha iyisini yapmak istiyoruz. Bu sene iddialı bir ekibiz ancak sezon sonunda istediğimiz hedefe ulaşamazsak gelecek sezon daha da iddialı bir takım olacağız” dedi.

Yeni yönetim belirlendi, transfer pazartesi başlıyor

“BAL Ligi Profesyonel bir lig değil” diyen Ortaca Belediyespor Başkanı Milat, “Ancak amatörde değil. Futbolcu ile sadece sezon sonuna kadar anlaşabiliyorsunuz. Bu da bir sıkıntı yaratıyor. Yönetim Kurulu’nun da her yıl değişmesi ayrı bir sıkıntıydı. Tüzük değişikliği ile 2 yıl görev yapacak olan daha uzun süreli ve daha istikrarlı bir yönetim kurulu oluşturabileceğiz” dedi.

4 FUTBOLCU İLE ANLAŞMA AŞAMASINDAYIZ

Yeni Yönetim Kurulu ile birlikte kulübü başarıya taşımak için daha fazla çalışacaklarını belirten İsmail Milat takımın ikinci yarı hazırlıklarını başladığını belirterek, “Şu an bir futbolcumuz (Çağlar Dağ) bize takımdan ayrılacağını belirtti. Kendisi ile görüştük ve karşılıklı anlaşarak ayrıldık. Bir futbolcumuz ise (Ercan Kuruçay) bizi arama ve bilgi verme gereği duymadan diğer kulüplere görüşmeye gitti. 5-6 futbolcumuzu daha isteyen kulüpler var. Bir tanesi için bugün aradılar ancak biz iddialı olduğumuzu belirterek herhangi bir futbolcuyu satmak istemediğimizi belirttik. İkinci yarı için de hocamızın verdiği rapor doğrultusunda çalışmalarımıza başladık. Birçok alternatifimiz var. Şu an 4 futbolcu ile anlaşma aşamasındayız. Takımın bütçesini ve dengesini bozmadan, en faydalı isimleri kadromuza dahil edeceğiz ” dedi. Ortaca Belediyespor’un bu sezon birbiri ile uyumlu ve kaliteli isimlerden oluşan bir kadro kurduğunun altını çizen İsmail Milat, “Bu sezon ilk yarıda gösterdiğimiz başarılı sonuçların ardından 6-7 futbolcumuza talip olunması bu sezon transferde ne kadar doğru hamleler yaptığımız ve iyi bir takım oluşturduğumuzun kanıtı. Ortaca artık üstüne para veripte oyuncu gönderen değil, aldığı oyuncudan para kazanan bir kulüp haline geldi” dedi.

Belediye Başkanı Alim Uzundemir’e de teşekkür eden İsmail Milat; “Başkanımın bize ne gibi fedakarlık yaptığını ne derece katkıda bulunduğunu söylemeye gerek yok. Hepinizin huzurunda ben kendisine çok teşekkür ediyorum. İnşallah hep birlikte şampiyonluk hedefine ulaşacağız” dedi.

İŞ ADAMALARI BU TAKIMA SAHİP ÇIKSIN

Yeni seçilen Yönetim Kurulu’na başarılar dileyen Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir ise, “Ortaca Belediyespor, tüm Ortacalıların takımı ancak biliyorsunuz, maalesef bütün Ortacılar bu takımı sahiplenmiyor. Yerel Yöneticiler ve geliri olmayan kulüpler olarak bizim en büyük sıkıntımız, maddi sıkıntı çekmemiz. İş Adamlarından rica ediyorum, Ortaca Belediyespor’a sahip çıksınlar ve katkıda bulunsunlar. Mesela Yatağanspor’a bugün maden ocakları sponsorluk yapıyor ama bizim Ortaca’daki iş adamlarımız ne yazık ki kulübe destek vermiyorlar.

Şimdiki yönetici arkadaşlardan en büyük ricam, kaynak bulmamız lazım. Bunu, bu şekilde inanın sürdürmek çok zor. Bizim Belediyemizin bütçesi 30 milyon lira. Dalyanspor ile Ortaca Belediyespor’a Belediyemizin yıllık 2-2buçuk milyon liraya bulan bir harcaması oluyor. Bu da bütçemizin %7-8’ini kapsıyor. Önceki Belediye Başkanımız da bu yönden sıkıntı çektiğine inanıyorum. Gerçekten çok büyük para bunlar. Ortaca Belediyesi 1 milyona kadar bütçe ayırabilir ama geri kalanının da Ortaca’nın ileri gelenlerinin destek vermesi gerekiyor. Kanunlara göre sponsorluk anlaşmasında kulübe verilen tüm para direkt olarak vergiden düşebiliyorlar. Ama nedense iş adamlarımız kulübe sahiplenmiyorlar. Yarın bu takım kötü bir duruma düşerse, bunun sorumlusu sadece buradaki yöneticilerin değil, bu kulübe destek olmayan Ortacalılarında vebali var” dedi.

YÖNETİM VE DENETİM KURULU

Kongrede İsmail Milat yeniden başkanlığa seçilirken, yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu. Mutlu Aydoğan (2.Başkan), Ferdi Çakır (Sayman), Adem Çoban, Sezgin Biçer, Mehmet Aydoğan, Rıdvan Bulut, Hüseyin Orhan, Sinan Aşkın, Zafer Dağdelen.

Denetim Kurulu üyeliklerine ise Adem Aydemir, Berrin Şen Aslan ve Ercan Akkurt seçildiler.

Mete Sönmez
1978 Almanya doğumlu. Turizm eğitimi alan ve 2001 yılına kadar Turizm sektöründe çalışan Mete Sönmez, 2001 yılında Denizli'de Denge ve Süper Spor Gazetele'rinde grafiker olarak işe başladı. 2002-2011 yılları arası Güneyege Gazetesi'nde grafikerlik, muhabirlik ve yöneticilik yaptı. Eşi ile birlikte 2013'de BatıHaber Gazetesi, 2016'da spOrtaca gazetesini kurdu. 2009 yılından itibaren Habertürk, İHA gibi ulusal gazete ve haber ajanslarında bölge muhabirliği yapan Mete Sönmez halen Habererk.com'un da gönüllü Muğla muhabirliğini yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

HABERLER

Recent Comments