2.2 C
New York kenti
Perşembe, Eylül 24, 2020
Ana Sayfa Haber Futbol Siyah-Beyazlı kulüpten, TFF’ye dilekçe

Siyah-Beyazlı kulüpten, TFF’ye dilekçe

Ortaca Belediyespor Kulübü, TFF’nin ligleri oynatma kararını tekrar gözden geçirmesi talebiyle Federasyona bir dilekçe gönderdi. Kulüp Başkan İsmail Milat, korona Virüs pandemisi sürecinde BAL Ligi’nde maçlarının oynatılmasının yaklaşık 5000 kişi için büyük risk oluşturacağını belirterek yaşanabilecek olumsuzlukta kime hesap sorulacağını sordu ve mevcut durumda liglerin oynanamayacağını belirterek, maçları oynatma karının tekrar gözden geçirilmesini istedi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir’in amatör ligler dahil 12 Haziran’da ligleri başlatacaklarını açıklamasının ardından, karara tepkiler devam ediyor.

Özellikle Bal Ligi’nde pekçok takım mevcut pandemi sürecinde maçlara çıkmayacaklarını açıklarken, futbolculardan, teknik direktörlere kadar pekçok kesimde TFF’nin aldığı kararı iptal etmesini istiyor.

Alınan karara son olarak BAL 7.grupta mücadele eden Ortaca Belediyespor’dan tepki geldi.

Siyah-Beyazlı kulüpten, TFF’ye dilekçe

Kulüp Başkanı İsmail Milat imzası ile TFF’ye bir dilekçe gönderen kulüp, mevcut şartlarda maçların oynanmasının büyük risk olduğunu ve mümkün olmadığının altını çizerek, Federasyonun aldığı kararı tekrar gözden geçirmesini istedi.

FUTBOLCULAR 14 GÜN KARANTİNADAMI KALACAK?

Gönderilen dilekçede, “Dünyada ve ülkemizde devam eden pandemi ortamında, bulunduğumuz bölgesel amatör liginde federasyonun aldığı karara istinaden, liglerin başlama tarihi göz önüne alırsak, önümüzdeki hafta antrenmanlara başlamamız gerekiyor. Bu bizim kadar bu karar Bal Liginde bulunan 152 takım ve yaklaşık 5000’in üzerinde sporcu, teknik heyet, malzemeci, masör, kulüp çalışanlarını kapsamaktadır. Her takımda olduğu gibi bizde de farklı illerden oyuncular mevcut ve yaşadıkları şehirden şehrimize gelmek zorundadır. Geldikleri zaman 14 gün karantinada olmalarımı yoksa taşıyıcı olup gittiği yerde bulaşma riskini, deplasmana gittiği zaman gittiği yerde bulaştırma riskini, rakip takım oyuncularıyla yaşayacakları fiziki temasın riskini mi yaşayacaklar?” denildi.

OLUMSUZ DURUMDA KİME HESAP SORULACAK?

Sağlık Bakanlığı’nın bile risk almadığı ortamda, 152 takım ve 5000’e yakın sporcu, yüzlerce hakem ve gözlemcinin şehirlerarası yolculuk yapacağını, bu ortamda kulüp olarak bu sorumluluğun altına nasıl gireceklerinin sorulduğu yazıda, “Bu vebalin altından kalkılamayacağı gibi herhangi bir olumsuz durumda hesabın kime sorulacağı muammadır. Bakıldığı zaman hiçbir geliri olmayan Bal Ligi takımlarının birçoğunun hijyen ve bakımı oluşturacağını sanmıyoruz. Gittiğimiz bazı deplasmanlarda lavabo ihtiyacının dahi giderilmediği fizik şartlarda, sporcularımızın ve çalışanlarımızın sağlığı nasıl korunacak?

Siyah-Beyazlı kulüpten, TFF’ye dilekçe

Bunun yanı sıra şu anda yaşadığımız en büyük sorun futbolcularla hukuki bir sözleşme olmamasıdır” denildi.

TFF’nin yayınladığı protokolü BAL Ligi’nde birçok takımın uygulamasının mümkün olmadığını belirten Ortaca Belediysepor Kulüp Başkanı İsmail Milat, “Sosyal mesafe ile nasıl seyahat edeceğiz?

Hem sağlık, hem de ekonomik olarak zor günler geçiren ülkemiz, zaten zor şartlarda ayakta kalmaya çalışan biz kulüplerine gelmek istemeyen oyuncular, istenilen hijyen şartları, (tesis, konaklama, ulaşım) ve doğuracağı ekonomik yükler bizleri içinden çıkılmaz bir hale sokmuştur.

Her zaman maçların oynanarak neticelerin sahada alınması düşüncesinde olan bir kulüp olarak, ülkemiz ve dünyanın içinde bulunduğu pandemi şartları ve amatör kulüplerin ekonomik durumları gözönüne alınarak, kararın tekrar gözden geçirilmesini talep ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

HABERLER

Online Satranç Turnuvası sona erdi

Ortaca Belediye Spor ve Ortaca Gençlik Spor Kulübü online satranç turnuvası sona erdi.

2 Bin 624 sporcu mücadele etti

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından COVID-19 salgını nedeniyle evlerinde karantinada kalan vatandaşlar için 4 Nisan, 19 Nisan, 3 Mayıs ve 17 Mayıs tarihlerinde olmak üzere 4 kere düzenlenen Online Lichess Satranç Turnuvalarında 2 Bin 624 sporcu mücadele etti.

Ahmet Ateş’te yenileme çalışması

Ortaca Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Ortaca Ahmet Ateş Stadyumu’nda yenileme çalışması yapıyor.

Futbol’da liglerin başlama tarihi değişti

TFF Liglerin başlama tarihini açıkladı. 2.,3.ve BAL Liginin başlama tarihleri değişti.

Recent Comments