2.2 C
New York kenti
Cuma, Eylül 24, 2021
Ana Sayfa Haber Futbol Ortaca'nın rakipleri belli oldu

Ortaca’nın rakipleri belli oldu

Pandemi nedeniyle Nisan Ayı’nda başlayacak olan BAL Ligi’nde gruplar merak konusuydu. TFF bugün grupları açıkladı ve Ortaca’nın rakipleri belli oldu.

Ortaca Belediyespor’un rakipleri belli oldu. 2020-2021 Sezonu BAL grupları belirlendi. TFF’den yapılan açıklamada, Covid-19 salgınının devam ettiği dikkate alınarak 4 ve daha fazla takımla temsil edilen illerin aynı gruplarda, 1, 2 ve 3’er takımla temsil edilen illerin de, birbirine yakın illerle eşleştirilmesi esasına göre yapılan gruplandırma ile BAL’a katılan 266 takım, 9 ayrı bölgede, 4 takımlı 12, 5 takımlı 22 ve 6 takımlı 18 grupta olmak üzere toplam 52 grupta müsabakalarını oynayacaklar.

4 takımlı gruplar üç devreli lig usulüne göre, 5 ve 6 takımlı gruplar çift devreli lig usulüne göre oynanacak. Her grubun birincisi olan takım bölge birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanırken, grupta en altta yer alan takım kendi ilinin yerel ligine dönüş yapacak.

Bölge birinciliğine katılma hakkı kazanan 52 takım, 5 takımlı 2 ve 6 takımlı 7 grup olmak üzere toplam 9 tarafsız grup merkezinde bölge birinciliği müsabakalarını oynayacaklar. 9 bölge birincisi TFF 3. Lig’e çıkma hakkı kazanacak.

2020-2021 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’e 7 ve daha fazla takımla katılan illerin hangi grupta yer alacaklarının kuraları ve tüm grupların fikstür çekimi 26 Mart 2021 Cuma günü saat 15.00’te İstanbul’da TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde kulüp temsilcilerinin katılımı olmadan yapılacak olup, TFF’nin youtube kanalından canlı yayınlanacak.

MUĞLA – DENİZLİ GRUBU

BAL’da geçen sezon iyi bir performans sergileyen Ortaca Belediyespor’un yanı sıra, Yatağanspor ve Gümüşlük Gençlik Spor’un yer aldığı Muğla takımları, Denizli takımları olan Sarayköy, Serinhisar ve Bağbaşı Zeytinköyspor ile karşı karşıya gelecek. Denizli bu sezon 4 takımla BAL’da yer alacaktı ancak Çal bu sene BAL’a katılmayacağını açıklamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

HABERLER

Recent Comments