2.2 C
New York kenti
Pazar, Nisan 11, 2021
Ana SayfaHaberKriket Türkiye Şampiyonası başladı

Kriket Türkiye Şampiyonası başladı

Büyük Kadınlar ve Erkekler Kriket Türkiye Şampiyonası başladı. 18 Kasım’a kadar sürecek olan şampiyona Ortaca ve Dalaman ev sahipliğinde gerçekleşecek. Şampiyonada yapılacak maçlar sonucunda ülkemizi kriket alanında temsil edecek takımların seçilecek olması, gerçekleşecek olan organizasyonun büyüklüğünü göstermek açısından önemli.

Şampiyonaya erkeklerde İstanbul Zafer Spor Kulübü, İstanbul Kriket Spor Kulübü, Afyon İl Karması, Ankara Rize Çay Spor Kulübü, Amasya İl Karması, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Kocaeli Gebze Spor Kulübü ve Malatya İl Karması katılırken, kadınlarda ise Amasya İl Karması, Ankara Dünya Çocuk Dostu Spor Kulübü, Keçiören Bağlum Spor Kulübü, Kocaeli Gebze Spor Kulübü ve Afyon İl Karması takımları yer alacak.

Antrenör, hakem ve 15’er sporcudan oluşan takımlarla birlikte toplam 250 kişilik olan bu büyük organizasyon sonucunda Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında yarışacak takımlar belirlenecek. Şampiyona sonucunda Kadın ve Erkeklerde 2021 yılında yapılacak Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri Milli Takım Aday Kadrosu seçilecek. Ayrıca erkeklerde şampiyon olan takım ülkemizi Avrupa Kulüpler Şampiyonasında temsil etme hakkı kazanacak.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman şampiyonayla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye Kriket Şampiyonası gibi büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmaktan ve ilimizde sporun her dalında müsabakaların gerçekleştirilmesine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Bu müsabakalar, inanıyorum ki gençlerimize ve halkımıza sporu sevdirmekle kalmayacak, ayrıca çocuklarımızın ve gençlerimizin sporda profesyonelleşmesine de katkıda bulunacaktır.

Pandemi döneminde hijyen kurallarına azami şekilde dikkat ederek bu organizasyonları gerçekleştiriyoruz. Bu organizasyonlar gençlerimizin moralini yüksek tutarak onların virüse karşı daha dirençli olmalarını ve dolayısıyla daha güçlü olmalarını sağlayacaktır. Bu gerçekleşecek olan güzel organizasyonda emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyor, takımlara ve sporculara başarılar diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

HABERLER

Recent Comments