2.2 C
New York kenti
Pazartesi, Ağustos 3, 2020
Ana Sayfa Haber Futbol Köyceğiz’in altın kızı Selvi İlyasoğlu..

Köyceğiz’in altın kızı Selvi İlyasoğlu..

Köyceğiz Belediyespor’un 2 Türkiye Şampiyonluğu bulunan güreşçisi Selvi İlyasoğlu güreşte aldığı başarıları ile adından söz ettiriyor.

Köyceğiz Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Selvi İlyasoğlu güreşte başarı da sınır tanımıyor.

2019 sezonunun son müsabakası olan Bulgaristan’da düzenlenen Uluslararası Lütfi Ahmedov Yıldızlar Serbest Güreş Turnuvası’nda bunu ispatlayan sporcu, müsabakayı şampiyon olarak tamamladı.

Köyceğiz Belediyespor sporcusu Selvi İlyasoğlu 2019 dönemine adeta damga vurdu. 8-10 Mart tarihlerinde Bursa’nın Mudanya ilçesinde düzenlenen Büyük Yıldız Bayanlar Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda yaşı tutmayarak sağlık raporuyla katılmasına rağmen 57 kilo da şampiyon oldu. İlyasoğlu, 23-24 Mart tarihlerinde Balıkesir’de yapılan Özel Uluslararası Yasemin Adar Turnuvası’nda kendi kilosunda da birinci olmuştur. Milli takım seçmelerinde de başarılı bir performans sergileyen Köyceğiz’in minik pehlivanı, 18-21 Nisan tarihlerinde Antalya/Kemer’de düzenlenen ” Uluslararası Yıldız Bayanlar Zafer Turnuvası’nda ülkemizi ay yıldız mayoyla temsil ederek müsabakaları 3.olarak tamamlayıp yine gururu oldu.

Başarılı tırmanışına devam eden sporcu, 24-26 Mayıs tarihlerinde Bursa’da düzenlenen U15 Küçük Yıldız Bayanlar Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda bir kez daha 58 kilo da Türkiye Şampiyonu oldu. Çift Türkiye Şampiyonluğu elde eden Selvi İlyasoğlu ülkemizi Bosna Hersek’te düzenlenen Balkan Şampiyonasında da temsil ederek müsabakayı ikinci olarak tamamladı. Selvi İlyasoğlu İtalya ve Polonya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonalarında da adımızı duyurarak ülkemizi temsil etti.

selvi_ilaysoglu1

Başarılı sporcunun antrenörü Elis Yıldız, “Selvi bizim Köyceğiz’imizin ilk şampiyonu, fakat son şampiyonu olmayacak. Selvi’nin yanında yurtiçinde düzenlenen Uluslararası Turnuva’ da ;

39 kilo da Lavinya Kazancıoğlu birinci, 42 kilo da Canan Sert ikinci, 46 kilo da Güldane Çakır üçüncü, 66 kilo da Büşra Kılınç üçüncü olarak güzel başarılar elde ettiler.

Aynı zamanda da katıldığımız Türkiye şampiyonalarında da;

66 kilo da Muhlise Yıldırım ikinci, 69 kilo da Betül Erol üçüncü, 73 kilo da Fatmanur Kaya üçüncü, 39 kilo da Lavinya Kazancıoğlu üçüncü, 46 kilo da Güldane Çakır üçüncü olarak U15’te Türkiye Şampiyonasında 52 takımdan; takım halinde 3.oldular” dedi.

Antrenör Elis Yıldız, “Şimdi yeni dönem çalışmaları başladı hedef her zaman bir önceki başarının iki katı. Köyceğizimizi zirvede temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

Mete Sönmez
1978 Almanya doğumlu. Turizm eğitimi alan ve 2001 yılına kadar Turizm sektöründe çalışan Mete Sönmez, 2001 yılında Denizli'de Denge ve Süper Spor Gazetele'rinde grafiker olarak işe başladı. 2002-2011 yılları arası Güneyege Gazetesi'nde grafikerlik, muhabirlik ve yöneticilik yaptı. Eşi ile birlikte 2013'de BatıHaber Gazetesi, 2016'da spOrtaca gazetesini kurdu. 2009 yılından itibaren Habertürk, İHA gibi ulusal gazete ve haber ajanslarında bölge muhabirliği yapan Mete Sönmez halen Habererk.com'un da gönüllü Muğla muhabirliğini yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

HABERLER

Online Satranç Turnuvası sona erdi

Ortaca Belediye Spor ve Ortaca Gençlik Spor Kulübü online satranç turnuvası sona erdi.

2 Bin 624 sporcu mücadele etti

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından COVID-19 salgını nedeniyle evlerinde karantinada kalan vatandaşlar için 4 Nisan, 19 Nisan, 3 Mayıs ve 17 Mayıs tarihlerinde olmak üzere 4 kere düzenlenen Online Lichess Satranç Turnuvalarında 2 Bin 624 sporcu mücadele etti.

Ahmet Ateş’te yenileme çalışması

Ortaca Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Ortaca Ahmet Ateş Stadyumu’nda yenileme çalışması yapıyor.

Futbol’da liglerin başlama tarihi değişti

TFF Liglerin başlama tarihini açıkladı. 2.,3.ve BAL Liginin başlama tarihleri değişti.

Recent Comments