2.2 C
New York kenti
Pazar, Nisan 11, 2021
Ana SayfaHaberHentbolKöyceğiz, Süperlig’de!!!

Köyceğiz, Süperlig’de!!!

Federasyon ligleri tescil etti, Köyceğiz Belediyespor Süper lig’e çıktı.

Türikye’de ve dünyada etkileri devam eden Covid-19 salgınının yarattığı belirsizlikle mücadelede kapsamında Türkiye Hentbol Federasyonu bazı kararlar aldı. Oluşan durum ile yaşanan belirsizliğin lig faaliyetlerinin ve Türkiye Kupası müsabakalarının olumsuz etkiler vermemesi adına yönetim kurulunun gerçekleştirmiş olduğu toplantıda Türk Hentbolunun içerisinde yer alan sporcu, antrenör, hakem, idareci vs. kısaca hentbol ailesinin sağlığını korumak amacıyla, Türkiye Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 2020-2021 Sezonu için Lig ve Türkiye Kupası organizasyonlarının sorunsuz başlaması ve planlanması adına alınan kararlar doğrultusunda ligleri son puan durumunu baz alınarak ligleri tescil etme kararı alındı.

Açıklanan kararlar arasında Köyceğiz Belediyespor Hentbol Takımı almış oldukları galibiyetler neticesinde Süper Lige yükseldi.

18 takımın mücadele ettiği 1.lig’de 32 puanla lider durumda bulunan Köyceğiz, 2020-2021 yılında Beşiktaş, Spor Toto, Göztepe gibi kulüplerle birlikte Süper Lig de mücadele edecek.

Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, “Köyceğiz Belediyespor hentbol takımımız iyi bir derece atlayarak Süperlige yükselmiştir. Antrenörlerimizi ve sporcularımızın göstermiş oldukları başarıdan dolayı kutluyorum. Amacımız çocukların ve gençlerin spor yapmalarını sağlamaktır. Köyceğiz Belediyespor Hentbol takımı başarıları ile bizleri gururlandırıyor. Sporcularımızı ve antrenörlerimizi emeği geçen herkesi tebrik eder, bundan sonrada başarılarının devamını dilerim” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

HABERLER

Recent Comments