2.2 C
New York kenti
Cuma, Eylül 24, 2021
Ana Sayfa Haber Futbol BAL'da sezon 17 Nisan'da başlayacak

BAL’da sezon 17 Nisan’da başlayacak

BAL ligi maçlarının başlama tarihi belli oldu. Buna göre 2020-2021 futbol sezonu 17 Nisan’da start alacak. Lig 52 gruptan oluşacak.

Covid-19 salgını nedeniyle amatör futbol sahalarının antrenman ve müsabakalara kapatılması ve hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle amatör futbol müsabakaları oynanamıyordu. 

Türkiye Futbol Federasyonu, 2020-2021 sezonunda yerel amatör futbol liglerinin oynatılmamasına, bununla birlikte şartların uygun olması, ilgili kurum ve kuruluşların onay vermesi halinde sadece Bölgesel Amatör Lig müsabakalarının oynatılmasına karar verdi.

Covid-19 salgınının devam ettiği dikkate alınarak aynı il veya birbirine yakın il takımlarının aynı gruplarda yer alması esasına dayalı belirlenecek gruplandırma sistemi ile grup müsabakaları ve bölge birinciliği müsabakaları yaklaşık 15 haftalık bir sürede tamamlanması planlanıyor.

TFF’den yapılan açıklamada en dikkat çeken unsur bu sene ligin 52 gruptan oluşacağız. Gruplarda yer alacak takım sayılarına göre iki veya üç devreli lig usulü olarak karşılaşmalar oynanacak. Her grubun birincisi olan takım bölge birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanırken grupta en altta yer alan takım kendi ilinin yerel ligine düşecek.

Bölge birinciliğine katılma hakkı kazanan 52 takım 9 ayrı tarafsız grup merkezinde müsabakalarını oynayacak ve 9 bölgenin birincileri TFF 3.Lig’ine çıkma hakkı kazanacak.

Müsabakalar 17-18 Nisan tarihlerinde başlatılacak. Grupların oluşumu ve 2020-2021 sezonu ayrıntılı BAL Statüsü önümüzdeki günlerde açıklanacağı, grupların açıklanması sonrası grup kuraları ve fikstür çekiminin de yapılacağı öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

HABERLER

Recent Comments