ASKF Ödül Töreni yapıldı

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından geleneksel hale getirilerek her yıl yapılan ödül töreninin bu yıl 27.si düzenlendi. 2015 yılından itibaren gazeteler kategorisinde bölgede tek ödülü alan spOrtaca bu geleneğini bozmadı ve ard ardına 5nci kez Amatör Spor’a En Fazla Yer ve Önem Veren Gazeteler kategorisinde bölgede ödül alan tek kuruluş oldu.

CNS Tesislerinde gerçekleşen ödül töreninde 2018-2019 spor sezonunda başarılı olan sporcu ve takımlara 28 branşta toplam 143 ödül verildi. Törende ayrıca amatör spora yardım ve destekte bulunan kişi ve kuruluşlara şükran plaketleri takdim edildi.

Geceye Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Olcay, Gençlik Spor İl Müdürü Ömer İlman, ASKF Başkanı Mehmet Top, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, ASKF Yönetim Kurulu üyeleri, amatör spor kulüp yönetici ve sporcular katıldı. Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Top gecede yaptığı konuşmada; “Spor ailemiz ile birlikte olmayı planladığımız bugünde ilimiz yetkililerinin, spor kulüplerimizin, antrenör, hakem, gözlemci, saha komiseri, il temsilcilerimiz, basın ve yayın kuruluşlarımız, kısacası sporun içerisinde olan ve spora destek vermek isteyen herkesin katıldığı bir tören oldu”  dedi.

Gecede Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman’da birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.

SPORTACA GELENEĞİ BOZMADI

2015 yılında yayın hayatına başlayan spOrtaca gazetesi geleneği bozmadı ve kurulduğu günden bu yana Amatör Spor’a En Fazla Yer ve Önem Veren Gazeteler kategorisinde aldığı ödül geleneğini bu yılda sürdürdü. spOrtaca’nın ard ardına 5nci kez kazandığı ödülü Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, tarafından gazetemiz imtiyaz sahibi Ayşe Sönmez’e taktim edildi.

BÖLGEYE ÖDÜL YAĞDI

Ödül Töreninde bölgemize de ödül yağdı. 2018-2019 Sezonunun En Başarılı Takımları kategorisinde 1.lige yükselen Köyceğiz Belediyespor Erkek Hentbol Takımı, Rafting Türkiye Şampiyonası Mix Kategorisi Türkiye Şampiyonu olan Dalaman Sarsala Genç.ve Spor Raftig Takımı, U-19 Ligi Türkiye Şampiyonası 2.Kademe müsabakalarına katılma başarısı gösteren Ortaca Belediyespor U-19 takımı ödül almaya hak kazandı.

2018-2019 Futbol Sezonu Şampiyon Takımları kategorisinde ise U-17 Ligi B Grubu ve Play Off Şampiyonu Ortaca Bld.spor U-17 takımı, U-16 Ligi İl İkincisi İlimizi Temsilen Türkiye Şampiyonasına giden Ortaca Bld.spor U-16 takımı, U-15 Ligi C Grubu ve Play-Off Şampiyonu olan Ortaca Bld.spor U-15 takımı, U-13 Ligi D Grubu Şampiyonu olan Ortaca Bld.spor U-13 takımı veU-11 Ligi D Grubu Şampiyonu olan Ortaca Esnafspor U-11 takımı ödül almaya hak kazandı.

Bireysel olarak ise En Başarılı Antrenörler kategorisinde Ortaca Belediyespor altyapı antrenörlerinden Levent ŞENOL ödül almaya hak kazandı.

En Başarılı Sporcular sporcular kategorisinde,  Dalaman Ortaca Bölgesi Eng.spor Klb.-Türkiye Özel Sporcular Yüzme Şampiyonası 50 mt ve 200 mt selbes Birincisi Hikmet Cem SEZGİN, Özel Sporcu-Dalaman Ortaca Bölgesi Eng.spor Klb.-Türkiye Özel Sporcular Yüzme Şampiyonası 100 mt selbes ve 50 mt sırt üstü Birincisi Mert ASLAN, Özel Sporcu-Dalaman Ortaca Bölgesi Eng.spor Klb.-Özel Sporcular Atletizm Türkiye Şampiyonası Cirit Atma Birincisi Berat İNCE, Özel Sporcu-Dalaman Ortaca Bölgesi Eng.spor Klb.-Özel Sporcular Atletizm Türkiye Şampiyonası Disk Atma Birincisi Alkan ALTIN ödül kazandılar.

En Başarılı Amatör Spor Yazar ve Muhabirleri kategorisinde isebölgemizde de yakından tanınan 48spor’dan Berkay GÖCEKLİ ödül almaya hak kazandı.

ÖDÜL ALANLARIN TAM LİSTESİ

Gecede il genelinde bu isim ve kulüpler harici ödül alan kulüp ve kişiler ise şu şekilde oldu;

2018-2019 SEZONUNUN EN BAŞARILI TAKIMLARI

Ege Yıldızları Spor Kulübü U-16 Kadın Hokey Takımı

50 takım arasından Türkiye Şampiyonu 21-24 Şubat 2019 Trabzon

Muğla Gençlik ve Spor Kulübü Ragbi Takımı

2019 sezonu Özge KANBAY Ragbi 7’li kadınlar etaplı ligi Türkiye Birincisi

Bodrum Ortakent Yahşi Genç.spor Halk Oyunları Takımı

Minikler Geleneksel Düzenlemeli Dal Türkiye Şampiyonası Birincisi 18-19 Haziran 2019 Diyarbakır

Yalıkavak spor Süper Lig Kadın Hentbol Takımı

Hentbol Kadınlar Süper Liginde İlimizi başarı ile temsil ediyor

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Erkek Basketbol Takımı

1.Lige Yükseldi

Bodrum Yarımada Su Sporları Kulübü Büyük Erkekler Su Topu Takımı

1.Lig Şampiyonu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Genç.spor Kız Okçuluk takımı

Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonu

Muğla Tenis Kulübü 35+Kategorisi Tenis Takımı

Türkiye Senyör Takımlar Şampiyonası Türkiye Üçüncüsü 02-07 Nisan 2019 Antalya

Fethiye Genç. Hiz.ve Spor Kulübü Oturarak Voleybol Takımı

Muğlanın Tek Eng.Voleybol Takımı

Marmaris 1923 spor U-15

U-15 Ligi Türkiye Şampiyonası 2.Kademe müsabakalarına katıldı

Muğlaspor U-14

U-14 Ligi Türkiye Şampiyonası 2.Kademe müsabakalarına katıldı

2018-2019 FUTBOL SEZONU ŞAMPİYON TAKIMLARI

Turgutreisspor

Süper Amatör Küme Şampiyonu

Menteşe Yerküpespor

1.Amatör Küme A Grubu Şampiyonu

Seydikemer Bld.spor

1. Amatör Küme B Grubu Şampiyonu

Ortaköyspor

2.Amatör Küme A Grubu Şampiyonu

Yeşilüzümlüspor

2.Amatör Küme B Grubu Şampiyonu

Yeni Milasspor U-19

U-19 Ligi A Grubu Şampiyonasına

Yeni Milasspor U-17

U-17 Ligi A Grubu şampiyonu ve U-17 Ligi İl İkincisi İlimizi Temsilen Türkiye Şampiyonasına gitti

Milas Gençlikspor U-16

U-16 Ligi A Grubu ve Play-Off Şampiyonu

Marmaris Genç.spor Tur.Tic.A.Ş.U-16

U-16 Ligi B Grubu şampiyonu

Bitez D.P.Genç.spor U-15

U-15 Ligi A Grubu Şampiyonu

Fethiyespor U-14

U-14 Ligi Yarı final müsabakasını kazanarak İlimizi Temsilen Türkiye Şampiyonasına gitti

B.B.Bodrumspor U-14

U-14 Ligi A Grubu Şampiyonu

Marmaris 1923spor U-14

U-14 Ligi C Grubu Şampiyonu

Karaçulhaspor U-14

U-14 Ligi D Grubu Şampiyonu

Fethiyespor U-13

U-13 Ligi E Grubu ve Play-Off Şampiyonu

Turgutreisspor U-13

U-13 Ligi A Grubu Şampiyonu

B.B.Bodrumspor U-13

U-13 Ligi B Grubu Şampiyonu

Muğlasspor U-13

U-13 Ligi C Grubu Şampiyonu

Marmaris Genç.spor Tur.Tic.A.Ş.U-12

U-12 Ligi C Grubu ve Play-Off Şampiyonu

Milas Gençlikspor U-12

U-12 Ligi A Grubu Şampiyonu

Muğla Üniversitesispor U-12

U-12 Ligi B Grubu Şampiyonu

Fethiyespor U-12

U-12 Ligi D Grubu Şampiyonu

Ortakent Yahşi Genç.spor U-11

U-11 Ligi A Grubu ve Play-Off Şampiyonu

B.B.Bodrumspor U-11

U-11 Ligi B Grubu Şampiyonu

Milas Gençlikspor U-11

U-11 Ligi C Grubu Şampiyonu

Datça 1923spor U-11

U-11 Ligi E Grubu Şampiyonu

Esenköyspor U-11

U-11 Ligi F Grubu Şampiyonu

EN CENTİLMEN TAKIMLAR

Muğla Üniversitesispor

Süper Amatör Ligin En Centilmen Takımı

Marmaris Genç.spor Tur.Tic.A.Ş.

1.Amatör Kümenin En Centilmen Takımı

Çamköyspor

2.Amatör Kümenin En Centilmen Takımı

Doğanköyspor

Valilik Kupası Futbol Turnuvasının En Centilmen Takımı

ONUR ÖDÜLÜ

Ekrem ORHAN

Devrim Gazetesi-Spor Yazarı ve Muhabiri

Hasan KARLI

Kick-Boks Antrenörü

Süleyman ATLI (Güreş)

(İlimiz Fethiye Doğumlu olup Olimpiyat kotası alarak Olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil etti)

EN BAŞARILI İL TEMSİLCİSİ

Ali KARAKAYA

Futbol İl Temsilcisi

Ahmet Murat YENİCE

Satranç İl Temsilcisi

İlker CÖMERT

Bisiklet İl Temsilcisi

Uğur GÖKTAŞ

Taekwondo İl Temsilcisi

Mehmet Serhat ÖZCAN

Kick-Boks İl Temsilcisi

Mustafa KIVRAK

Karate İl Temsilcisi

Yusuf IŞIK

Boks İl Temsilcisi

EN BAŞARILI FUTBOL HAKEMLERİ

Hakan ÜLKER

Samet ŞAHİN

Sedat BAYRAK

Mustafa CEYLAN

Mustafa AKİNCE

EN BAŞARILI ANTRENÖRLER

Deniz KİBAR

Futbol-Turgutreisspor

Görkem Murat DİNÇ

Futbol-Marmaris 1923 spor

Mehmet UYAN

Futbol-Muğlaspor

Tuğçe Handan DEMİREL

Hentbol-Muğla Gençlikspor

Serkan ŞEN

Hokey-Muğla Gençlikspor

Halil ÖZDURAN

Taekwondo-Kavaklıdere Belediyespor

Raif ÖZEN

Masa Tenisi-Muğla Büyükşehir Belediyesi Genç. ve spor

Ediz ÇAM

Yelken-Turgutreis Yelken Klb

Reyhan KIVRAK

Karate-Fethiye Genç.Hiz.ve Spor Kulübü

EN BAŞARILI SAHA KOMİSERLERİ

Hidayet DÜZGÜN

EN BAŞARILI SAĞLIKÇI

Ferdi KIYANÇ

EN BAŞARILI SPORCULAR

Ece ZURNACI

Milli-Judo Ferdi-Gençler Avrupa Şampiyonu 23-24 Mart 2019 Yunanistan

Bahar Deniz ACAR

Eskrim-Fethiye Eskrim Spor Klb.-XXII.Papir Cup Yıldızlar U-14 Flöre Curcit Turnuvası Üçüncüsü -17 Şubat 2019 Hırvatistan /Zagreb

Lidya KOÇGAZİ

Eskrim-Fethiye Eskrim Spor Klb.-XXII.Papir Cup Yıldızlar U-14 Flöre Curcit Turnuvası Üçüncüsü -17 Şubat 2019 Hırvatistan /Zagreb

Merve SAĞLAM

Kick-Boks-Amiral Turgutreisspor Klb.-4. Uluslararası Açık Kick Boks Avrupa Cup Büyükler K1 Rules Birincisi 04-07 Nisan 2019 Antalya

İlknur KURT

Kick-Boks-Ferdi-4. Uluslararası Açık Kick Boks Avrupa Cup Gençler Low Kick Birincisi 04-07 Nisan 2019 Antalya

Nevin BAŞ

Milli Taekwondo-Muğla Gençlik ve spor-Avrupa Poomse Şampiyonası 61-65 Yaş 02-04 Nisan 2019 Antalya

Naz KESKİN

Taekwondo-Muğla B.Bld.Genç.ve spor-Open G1 İnternatıonal Taekwondo Turnuvası 33 Kğ Birincisi 11-13 Ekim 2019 Bosna Hersek

Burak YILMAZ

Taekwondo-Muğla B.Bld.Genç.ve spor-Open G1 İnternatıonal Taekwondo Turnuvası 51 Kğ Birincisi 11-13 Ekim 2019 Bosna Hersek)

Büşra ÖZTÜRK

Taekwondo-Kavaklıdere Bld.spor Klb.-Yıldızlar Dünya Şampiyonası Yıldızlar Beşincisi 08-11 Ağutos 2019 Özbekistan/Taşkent

Mustafa AYDEMİR

Karate-Fethiye Gençlik Hiz. ve Spor Klb-Uluslararası Gallipoli Open Karate Turnuvası Ümit Erkekler Kumite 70 Kğ Birincisi 19-21 Temmuz 2019 Çanakkale

Elenaz ARSLAN

Karate-Fethiye Gençlik Hiz. ve Spor Klb-Uluslararası Gallipoli Open Karate Turnuvası Minik Bayanlar Kumite 40 Kğ Birincisi 19-21 Temmuz 2019 Çanakkale

Hatice Sena KAYACAN

Karate-Fethiye Gençlik Hiz. ve Spor Klb-Uluslararası Gallipoli Open Karate Turnuvası Ümit Bayanlar Kumite 47 Kğ İkincisi 19-21 Temmuz 2019 Çanakkale

Irmak SÖNMEZ

Karate-Fethiye Gençlik Hiz.ve Spor Klb.-Uluslararası Haldun Alagas Karate Turnuvası Ümit Bayanlar Kumite 54 Kg Birincisi 03-04 Ağutos 2019 Denizli

Duru KALAFATOĞLU

Karate-Fethiye Gençlik Hiz.ve Spor Klb.-Uluslararası Haldun Alagas Karate Turnuvası Yıldız Bayanlar Kumite 50 Kg Birincisi 03-04 Ağutos 2019 Denizli)

Sude Nur KURT

Milli-Hokey-Ege Yıldızları Spor Klb.-U-16 Hokey Avrupa Şampiyonası 03-06 Temmuz 2019 Polonya Walez

Elif BACAK

Milli-Hokey-Ege Yıldızları Spor Klb.) ( U-16 Hokey Avrupa Şampiyonası 18-23 Mayıs 2019 Osmaniye

Abdullah KESKİN

Güreş-Milas Güreş Eğitim Mrkz.-Küçük Yıldızlar Greko-Romen Güreş Türkiye Şampiyonası 41 Kğ Türkiye Birincisi 02-05 Mayıs 2019

Mert ÇELİK

Güreş-Milas Güreş Eğitim Mrkz.-Küçük Yıldızlar Greko-Romen Güreş Türkiye Şampiyonası 75 Kğ Türkiye Birincisi 02-05 Mayıs 2019

İlhan ALDI

Güreş-Milas Güreş Eğitim Mrkz.-Yıldızlar Greko-Romen Güreş Türkiye Şampiyonası 51 Kğ Türkiye İkincisi 14-17 Mart 2019

Kuzey CENGİZ

Wushu-Ferdi-Minikler Yıldızlar Gençler Büyükler Wushu Sashou Qinda Taolu Yarş. Yıldızlar 48 Kğ.İkincisi 26 Ocak-04 Şubat 2019-Antalya

Baybars ALTUNTABAK

Wushu-Ferdi-Minikler Yıldızlar Gençler Büyükler Wushu Sashou Qinda Taolu Yarş. Yıldızlar Birincisi 26 Ocak-04 Şubat 2019-Antalya

Yavuz Can PARLAK

Wushu-Ferdi-Minikler Yıldızlar Gençler Büyükler Wushu Sashou Qinda Taolu Yarş. Yıldızlar Birincisi 26 Ocak-04 Şubat 2019-Antalya

Umut EĞRİPARMAK

Yelken-Turgutreis Yelkenspor-TYF Federasyon Kupası Yelken Yarışları Laser 4,7 Kategorisinde Birinci 16-21 Eylül 2019 Bodrum

Efe TULÇALI

Yelken-Era BodrumYelken Klb.-TYF Kış Kupası Yarışları 4,20 Kategorisinde Birinci 28 Ocak-02 Şubat 2019 Muğla

Derin ÖNER

Yelken-Era BodrumYelken Klb.-TYF Kış Kupası Yarışları 4,20 Kategorisinde Birinci 28 Ocak-02 Şubat 2019 Muğla

Beyza Aksen KESKİN

Özel Sporcu-Fethiye Gençlik Hiz.spor Klb.-Türkiye Özel Sporcular Atletizm Şampiyonası Down-Mozaik Cirit Atma Birincisi 20-22 Mayıs 2019 İzmir

Uğur Barış YÜKSEL

Özel Sporcu-Fethiye Gençlik Hiz.spor Klb.-Türkiye Özel Sporcular Atletizm Şampiyonası Otizm Cirit Atma Birincisi 20-22 Mayıs 2019 İzmir

Okan İNCİ

Satranç-Muğla Menteşe Mrkz.Bld.spor-Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası 4.Masa Türkiye Birincisi 15-21 Temmuz 2019 Konya

Alperen ÖZCAN

Satranç-Muğla Menteşe Mrkz.Bld.spor-16 Yaş Altı 2019 Türkiye Hızlı Satranç Şampiyonu 25-28 Ekim 2019-Datça

Arda KÖSE

Milli-Hentbol-Milas Belediyespor Klb.-Hentbol U-15 Milli Takım

Emir Baha SÖNMEZ

Milli-Masa Tenisi-Muğla B.şehir Bld.spor Klb.-Masa Tenisi Milli Takım

Göksu ÇELİK

Karate-Muğla Menteşe Mrkz.Bld.spor-Dokai-Do Karate Şampiyonası Birincisi 12-14 Temmuz 2019 Denizli

Bilge Nur BULUT

Karate-Muğla Menteşe Mrkz.Bld.spor-Dokai-Do Karate Şampiyonası Birincisi 12-14 Temmuz 2019 Denizli

Habibe Zeynep ORTAYOL

Karate-Muğla Menteşe Mrkz.Bld.spor-Dokai-Do Karate Şampiyonası Birincisi 12-14 Temmuz 2019 Denizli

Baran Bulut KOCAMAN

Motokros-Fethiye Ormanspor-85 cc ve Süper Moto 85 cc Türkiye Şampiyonu

Eylül Nur ASLAN

Taekwondo-Muğla B.şehir Bld.spor Klb.-WTF Open G1 İnternational Taekwondo Tournament Gençler Birincisi 11-13 Ekim 2019 Bosna Hersek

Serkan AVŞAR

Masa Tenisi-Muğla B.şehir Bld.spor Klb.-Lösevliler Masa Tenisi Türkiye Birincisi

Fikret AKAY

Triatlon-Muğla B.şehir Bld.spor Klb.-Avrupa Triatlon Kupası 60 yaş üstü şampiyonu 06 Ekim 2019-Alanya

GOL KIRALI

Osman ÇELİKDEMİR

Emek İş Makinaları-2019 Yılı Valilik Kupası Futbol Turnuvasının

EN BAŞARILI KALECİ

Hayri AKKAŞ

Esençay Gençlik spor-2019 Yılı Valilik Kupası Futbol Turnuvasının

EN BAŞARILI AMATÖR SPOR YAZAR VE MUHABİRLERİ

Hüseyin AÇAR

Önder Gazetesi

Abdulkadir SEVİNDİK

Bodrum Arena Gazetesi

Ercan VURANLAR

Bodrum Olay Gazetesi

Hamdi YÖRÜR

Kent TV

Yalçın ÇAKIR

Gümüşlük Rehberi

AMATÖR SPOR’A EN FAZLA YER VE ÖNEM VEREN TELEVİZYON VE RADYO

Kent TV (Bodrum)

AMATÖR SPOR’A EN FAZLA YER VE ÖNEM VEREN GAZETELER

Devrim Gazetesi (Muğla)

Önder Gazetesi (Milas)

Milas Medya Gazetesi (Milas)

Demeç Gazetesi (Yatağan)

Haber Milas

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz